DOPRAVA ZDARMA po celém území České republiky při objednávkách nad 15 000 korun
Registrovaní zákazníci získavají kód na slevu 5%
Infolinka: +420 775 379 350

 

INFOLINKA
+420 775 379 350
+421 905 379 000

 

E-MAIL
info@easyboard.cz

 

Vnější světelná rampa

Vnější šířka rampy:
Vnější délka rampy:
Šířka vnějšího lemu:
Výška boční hrany:
Spuštění od stropu:
Obsah balení:
zatím jen spodní prefabrikáty
Výrobce: EasyBoard®
Dostupnost: do 3 pracovních dnů
1 272.73 bez DPH
1 540 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Díky moderní technologii frézování sádrokartonu jsme vytvořilielegantní prefabrikáty pro světelné rampy a nepřímé LED osvětlení.Jde o velmi variabilní produkt, který vyrábíme v rozměrech přesně podle Vašich požadavků. Jde o elegantní řešení a pěkný doplněk interiéru. K dispozici je množství designových řešení.

Světelné rampy  jsou cenově zvýhodněné prefabrikáty vyrobené ze sádrokartonu GKB o sile 12,5 mm.Jejich rozměry jsou pevně definované a nedají se při objednávce měnit.Stačí vybrat tvar světelné rampy a počet požadovaných kusů.Při požadavku na světelné rampy dle individuálních požadavků třeba vybrat produkt z nabídky prefabrikátů na míru.

VOLITELNÉ PARAMETRE 

Vnější šířka rampy

tento rozměr udává celkovou vnější šířku světelné rampy

Vnější délka rampy

tento rozměr udává celkovou vnější délku světelné rampy

Šířka vnějšího lemu

tento rozměr udává šířku vodorovného lemu po obvodu světelné rampy mezi vnější hranou a střední zapuštěnou částí

Výška boční hrany

vyberte sivýšku vnější hrany po obvodu světelné rampy

Spuštění od stropu

v rámci objednávky si můžete zvolit, o kolik má být spodní vodorovná hrana světelné rampy spuštěna od nosného stropu.Uvedený rozměr zadávejte v milimetrech.

Zapuštění

zapuštění vnitřního spuštěného lemu si každý může určit sám během montáže světelné rampy

 

Rez vonkajšou svetelnou rampou
OBSAH BALENÍ

Objednejte si jen spodní sádrokartonové prefabrikáty EasyBoard® nebo kompletní sadu i s příslušenstvím.Prefabrikáty stačí na strop jen upevnit, přepáskovat a nasádrovat minimum základních spojů.Po přebroušení je strop připraven na malování.

Jen spodní prefabrikáty

obsahuje 4 ks samostatných spodních pohledových prefabrikátů v délce a šířce dle specifikace. prefabrikáty do délky strany 200 cm jsou dodávány z jednoho kusu na celou stranu, délky nad 200 cm jsou složeny z více kusů. Tyto je třeba pod úhlem zaříznout na požadovanou délku a upevnit. Spojovací a tmelící materiál nejsou součástí objednávky. Součástí objednávky nejsou ani UD profily a sádrokarton potřebný na svislé spuštění ze stropu. Pro kompletní instalaci je třeba použít vhodné příslušenství.

Kompletní příslušenství

obsahuje 4 ks samostatných spodních pohledových prefabrikátů v délce a šířce podle specifikace. Doplnené je základní příslušenství potřebné pro kompletní montáž a tmelení spojů. V příslušenství se nachází: UD profily na kotvení, ocelové natloukací hmoždinky, šrouby TN 25mm, sádrový tmel a sklotextilní páska, kousky AL lišty,sádrokartonové pásy na boční spuštění podle potřeby do výšky 20 cm, akryl.

UPOZORNĚNÍ

Z důvodu rozměrů při dopravě jsou sádrokartonové prefabrikáty dodávány v rozloženém nesundání stavu bez nátěru. Na lepení frézovaných hran doporučujeme použít speciální PU lepidlo z naší nabídky.Při objednávce kompletní sady je lepidlo součástí balení.

Jednoduchou a rychlou montáž zvládne i zručnější kutil. Montážní postup je určen pro mistrů, který již mají základní zkušenosti s montáží sádrokartonových systémů. Z tohoto dvôvodu v něm nejsou obsaženy běžné detaily montáže standardních sádrokartonových stěn a stropů.Dekorační stropy lze upevnit na betonový, dřevěný i sádrokartonový strop nebo stěnu. Kotvící materiál nosného profilu je třeba přizpůsobit stěně nebo stropu, na kterou bude montáž realizována. Do betonových stropů doporučujeme použít ocelové hmoždinky. Při sádrokartonových stropech je možná kombinace šroubů kotvených do montážních CD profilů doplněných o šrouby Black Star (sádrokarton / sádrokarton). Jejich množství a rozmístění je třeba posuzovat individuálně tak, aby byla zajištěna dostatečná nosnost kotvení.

Po vybroušení a akrylovaní spojů je podklad připraven na konečnou povrchovou úpravu.Sádrokarton je možné natřít barvou, použít různé dekorační stěrky, omítky nebo tapetu.Před jejich aplikací je podklad třeba napenetrovat. Pokud plánujete do světelné rampy umístit bodová svítidla, doporučujeme otvory vyříznout před malováním.

1.
Vyměřte si přesnou pozici dekoračního světelného stropu nebo stěny.
Pokud je původní podklad již finální namalovaný, doporučujeme použít
papírové pásky, na které se budou značit pomocné kóty.

2.
Nosné profily ukotvíte vhodným kotvícím materiálem. (hmoždinky,šrouby
a pod.). Pro tenčí světelné rampy je možné použít UW profily šířky 50, 75
nebo 100 mm. Pro širší rampy je vhodnější použít UD profily, které se
upevní po vnějším i vnitřním obvodu. Na fotografii je provedení s použitímUW profilem.

3.
Při montáži na sádrokartonový strop je třeba prověřit jeho nosnost.
Kotvící prvek se musí kotvit do montážních CD profilů(stávajícího stropu) s možností jeho doplnění šroubyBlack Star (sádrokarton-sádrokarton). Na fotografii je provedenís použitím UD profilem na vnějším i vnitřním obvodu.

4.

Na nosné profily se přichytí svislé čílko, které určuje celkový odsazení od stropu nebo stěny. Svislé čílka se upevní po celém vnějším obvodu. 

5.
Na spodní hranu čílka se následně přišroubuje další UD nebo UW profil,
na který se pak přišroubuje spodní prefabrikát. před montážíspodního prefabrikátu je třeba vytmelit a vybrousit místa šroubů. (Fotografie je pouze ilustrační)

6.
Před osazením spodního prefabrikátu je z důvodu pozdějšího přístupu
ideální presádrovať místa šroubů a hrany napojení jednodtlivých stran.
Po jejich vybroušení se tento vnitřní lem může přemalovat a styk se stěnou preakrylovať. Pokud plánujete za stěnu umístit nepřímé LED osvětlení,jeho montáž je ideální udělat dříve než osadíte přední panel.

7.
V místě spojení jednotlivých stran třeba prefabrikát seříznout pod úhlem45 stupňov. Prefabrikáty je najlepšie zrezať pílkounasadrokartón.

8.
Následně můžete začít montovat prefabrikáty. Doporučujeme si
prefabrikáty ořezávat a zaměřovat postupně jako je montujete na strop

9.
Prefabrikáty namontujte postupně po celém obvodu. Při větších rozměrech je možné prefabrikáty navzájem napojovat na požadovanou délku. 

10.
Všechny spoje prefabrikátů je třeba vyztužit sklotextilní páskou a
přetmelit. Při přesně zaříznutí hraně není třeba používat hliníkovou lištu. Kromě spojů prefabrikátů je třeba přetmelit i všechny hlavičky šroubů

čiara

prefabrikáty easyboard

hviezda hviezda hviezda hviezda hviezda

Prefabrikáty easyboard

Základní sádrokartonové prefabrikáty easyboard® si může každý zájemce pohodlně objednat přez naše interentové stránky, které obsahují širokou nabídku nejen sádrokartonových prefabrikátů, ale i dekoračních stropů, stěn nebo garnýží.

Zeptejte sa nás

 

 

easyboard kupón
Buďte první kdo se dozví o našich nejnovějších produktech a nabídkách! Přihlašte sa na odběru newsletteru .

Nebo se zaregistrujte jako zákazník a jako dárek na uvítaní vám dáme slevový kupon na 5%.