DOPRAVA ZDARMA po celém území České republiky při objednávkách nad 15 000 korun
Registrovaní zákazníci získavají kód na slevu 5%
Infolinka: +420 775 379 350

 

INFOLINKA
+420 775 379 350
+421 905 379 000

 

E-MAIL
info@easyboard.cz

 

Panely s možností nepřímeho osvětlení

Šířka v [mm]:
Výška v [mm]:
Vzdálenost od stěny [cm]:
Výška boční hrany:
Obsah balení:
Výrobce: EasyBoard®
Dostupnost: do 3 pracovních dnů
462.81 bez DPH
560 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Sádrokartonová stěna je elegantní prvek vhodný do každého bytu a může se použít například jako poklad pod obraz. Po obvodu rámu je ideální doplnit nepřímé LED nebo LED RGB osvětlení. V pokoji tak vznikne příjemná světelná atmosféra. Sádrokartonová stěna vypadá vkusně, přičemž na její povrchovou úpravu lze použít libovolnou interiérovou barvu, dekorační stěrku nebo tapetu. Velkou výhodou je snadná montáž, kterou zvládne i zručnější kutil.

V rámci našeho popisu jsou zadávány vnější rozměry sádrokartonových prefabrikátů. Rozměry pro sádrokartonovou stěnu vyrobíme přesně podle Vámi zadaných parametrů. Sádrokartonový panel do rozměru 1100x2000 mm je dodáván z jednoho kusu. Při rozměru nad 1100 mm x1800 mm je dodán jako skládačka z více kusů. Po osazení na stěnu je jejich spoje třeba přesádrovat, přepáskovat a vybrousit.

Rozmery dekoračnej steny

Volitelné parametry

 • Vzdálenost od stěny
  uvedený parametr je třeba zadat pouze při objednávce kompletní sady. Rozměr udává vzdálenost čelní strany sádrokartonové předsazené stěny od zadní nosné stěny. Tato vzdálenost je určena výškou vnitřního lemu.
 • Výška boční hrany
  základní šířka boční hrany rámu v naší nabídce je 25mm. Tento rozměr je výhodný tehdy, pokud máte zájem použít po obvodu nepřímé LED osvětlení. Tenká hrana umožňuje nejlepší rozptyl světla na zadní stěnu. Při rámech s větší hloubkou ale tato šířka nemusí vyhovovat, proto jsme do nabídky zařadili možnost objednání i širších rámů.
 • Zapuštění zadního čela
  zapuštění zadního čela je rozměr, který si může každý zvolit individuálně. Tuto vzdálenost doporučujeme podle vlastního vkusu zvolit od 50 do 150mm. Cílem tohoto zapuštění je vytvoření prostoru na LED pás pro nepřímé osvětlení.

Obsah balení

Objednejte si jen spodní sádrokartonové prefabrikáty EasyBoard® nebo kompletní sadu i s příslušenstvím. Prefabrikáty stačí na stěnu jen upevnit,  přepáskovat a nasádrovat minimum základních spojůPo přebroušení je strop připraven na malování.

 • Jen prefabrikáty
  v ceně je započítán jen přední pohledový sádrokartonových panel v požadovaném rozměru. Balení neobsahuje kotvící materiál ani sádru a pásky na tmelení. Při rozměru nad 1100x1800mm je přední panel složený z více kusů.
 • Kompletní sada
  v balení je kromě předního sádrokartonového panelu i sádra na tmelení spojů prefabrikátů, vnitřní lem, sklotextilní páska, akryl, hmoždinky na kotvení do zdi a šrouby Black Star (kotvení na sádrokartonovou stěnu), CD a UD profily, šrouby TN 25 mm na upevnění předního panelu. Barva ani penetrační nátěr na finální povrchovou úpravu v ceně balení není

Povrchová úprava

Základní povrchová úprava je standardní sádrokartonový papír. Na jeho úpravu si můžete individuálně zvolit libovolnou interiérovou barvu, dekorační stěrku nebo tapetu. Před malováním doporučujeme podklad vždy napenetrovat.

Upozornění

Prefabrikáty jsou dodávány slepené. Prefabrikáty s boční hranou vyšší než 25 mm lepíme jen při osobním odběru nebo přes naši vlastní dopravu. Při dopravě prefabrikátů přes kurýra jsou prefabrikáty s hranou hrubší než 25 mm dodáváno v rozloženém stavu a součástí balení je malé lepidlo, kterým si můžete objednané prefabrikáty sami slepit. Kurýrem je možné zaslat pouze prefabrikáty dlouhé 2 m v rozloženém stavu. V těchto případech umíme dopravu zajistit našimi vlastními auty.

 

Připravili jsme pro Vás jednoduchý montážní postup na dekorační sádrokartonový strop s nepřímým osvětlením po vnějším obvodu. Pro montáž je třeba použít spodní sádrokartonové prefabrikáty EasyBoard arobné základní příslušenství jako jsou hmoždinky, šrouby, sádrový tmel, UD a CD profily, akryl, sklotextilní pásku, kousek hliníkové lišty a tenké pásy sádrokartonu v šířce podle požadovaného spuštění rampy pod stropem.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

 

1.
Na strop je třeba vyměřit a upevnit UD profil po obvodu ze všechčtyř stran. Pro upevnění třeba podle druhu podkladu použít vhodnýkotvící materiál. Nesmíte zapomenout, že vnitřní lem být zapuštěnoproti vnější hraně světelné rampy. Zapuštění si můžete zvolit libovolně od 5 do 15 cm po celém obvodu.

 
2.
Na UD profily upevníme pásy sádrokartonu šrouby TN 25. Šířka použitých pásů určuje zároveň i snížení světelné rampy od stropu.V případě zakoupení kompletní sady z naší nabídky jsou tyto pásy součástí balení. Ty je při montáži nutné zkrátit na požadovanou délku.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

 

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

3.
Na spodní hranu sádrokartonového pásu, který tvoří v nitřnílem rampy pro nepřímé osvětlení se našroubuje druhý kusUDprofilu.Při šířce rampy více než 60 cm doporučujeme vložit příčnéCD profily ve vzdálenosti každých 50 cm od sebe. Třeba dát pozor,abynebyly v místě plánovaných zapuštěných svítidel.
 

 
4.
Vnější hrany vnitřního lemu a hlavičky šroubů před osazením spodního prefabrikátu přetmelit a vybrousíme. Na roh doporučujeme použít výztužnou pásku nebo AL lištu a spoj mezi sádrokartonem astropem preakrylovať.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

 

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

5.
Na připravenou podkladovou konstrukci upevníme šrouby
TN 25 spodní sádrokartonový prefabrikát EasyBoard®. prefabrikát se šroubuje do obvodových UD i příčných CD profilů.
 
6.
Hlavičky šroubů přepáskovat a vytmelíme spoje bočních hran. V prípade rampy vačších rozmerov treba pretmeliť a
 prepáskovať i všechny spoje jednotlivých dílců stropu.
 

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

 

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

7.
Na závěr přebrousíme spoje a hlavičky šroubů. před malováním doporučujeme podklad napenetrovat vhodným penetrák na sádrokarton.
 
 
8.
Také před malováním doporučujeme vyměřit a vyřezat otvory
na bodová svítidla. Pás pro nepřímé LED osvětlení je třeba
osadit po namalování celého stropu.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

 

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

9.
Při stropech, které nelze vyrobit z jednoho kusu
sádrokartonové desky umíme připravit jednoduchý skládací plán, podle kterého lze snadno složit dekorační strop
libovolných rozměrů.

 
10.
Montážní postup je podobný jako při malém stropě, akorát se použije několik prefabrikátů s vyspravení jednou, dvěma
nebo třemi vnějšími hranami.

 

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

11.
Na závěr se všechny spoje a hrany prefabrikátů přetmelí, přepáskovat a vybrousí jako při malém dekoračním stropě.

 
12.
Jednoduše a rychle se tak připraví dekorační strop i do velké pokoje.

 

Všechny sádrokartonové prefabrikáty jsou dodávány jako polotovary, které je třeba během montáže na místě mírně zkrátit nebo upravit.

Na míru jsou vyrobeny pouze fixní části, které již není možné během montáže měnit.

Aby byl námi nabízený systém variabilní pro každého zákazníka, vnitřní lemy určující spuštění od stropu,

CD a UD profily je třeba zkrátit na potřebnou délku v závislosti na jejich zapuštění oproti vnější hraně dekoračního stropu.


 

čiara

prefabrikáty easyboard

hviezda hviezda hviezda hviezda hviezda

Prefabrikáty easyboard

Základní sádrokartonové prefabrikáty easyboard® si může každý zájemce pohodlně objednat přez naše interentové stránky, které obsahují širokou nabídku nejen sádrokartonových prefabrikátů, ale i dekoračních stropů, stěn nebo garnýží.

Zeptejte sa nás

 

 

easyboard kupón
Buďte první kdo se dozví o našich nejnovějších produktech a nabídkách! Přihlašte sa na odběru newsletteru .

Nebo se zaregistrujte jako zákazník a jako dárek na uvítaní vám dáme slevový kupon na 5%.