DOPRAVA ZDARMA po celém území České republiky při objednávkách nad 15 000 korun
Registrovaní zákazníci získavají kód na slevu 5%
Infolinka: +420 775 379 350

 

INFOLINKA
+420 775 379 350
+421 905 379 000

 

E-MAIL
info@easyboard.cz

 

Plný dekorační strop s nepřímým osvětlením

Vnější šířka rampy:
Vnější délka rampy:
Obsah balení:
Výška boční hrany:
25mm
Spuštění od stropu:
Upřesnit rozměry:
Výrobce: EasyBoard®
Dostupnost: do 3 pracovních dnů
661.16 bez DPH
800 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Uvažujete snížit výšku stropu? Výhodným řešením je spuštěný strop s nepřímým LED osvětlením po obvodu. Po doplnění zapuštěných nebo bodových svítidel vznikne praktický a moderní doplněk do interiéru. Díky prefabrikátům EasyBoard® je montáž velmi jednoduchá a rychlá.Naše jednoduché montážní postupy umožňují dosáhnout profesionální výsledek i začátečníkům se sádrokartonem.

ROZMĚRY 

 • Maximální rozměry dekoračního stropu
  1000 mm x 2800 mm (mohou být i menší)
 • Výška boční hrany
  25 mm-pevný rozměr
 • Zalomení horní hrany dovnitř
  25 mm - pevný rozměr

VOLITELNÉ PARAMETRY 

 • Vnější šířka rampy
  tento rozměr udává celkovou vnější šířku světelné rampy
 • Vnější délka rampy
  tento rozměr udává celkovou vnější délku světelné rampy
 • Výška boční hrany
  vyberte si výšku vnější hrany (svislé spuštění od stropu) po obvodu světelné rampy. Na vyžádání je možné při některých rozměrech udělat spuštění i v jiných rozměrech. V takovém případě nás neváhejte kontaktovat
 • Spuštění od stropu
  v rámci objednávky si můžete zvolit, o kolik má být spodní vodorovná hrana světelné rampy spuštěna od nosného stropu. Uvedený rozměr zadávejte v milimetrech
 • Zapuštění
  zapuštění vnitřního spuštěného lemu si každý může určit sám během montáže světelné rampy
 • Plný sadrokartónový dekoračný strop EasyBoard

Prefabrikáty stačí na strop jen upevnit, přepáskovat a vysádrovat minimum základních spojů. Po přebroušení je strop připraven na malování.

OBSAH BALENÍ

Objednejte si jen spodní sádrokartonové prefabrikáty EasyBoard® nebo kompletní sadu i s příslušenstvím.

 • Jen spodní prefabrikáty
  obsahuje 1ks samostatného spodního stropního prefabrikátu v rozměrech dle specifikace. Pro kompletní instalaci je potřeba použít vhodné příslušenství.
 • Kompletní příslušenství
  obsahuje 1 ks samostatného spodního stropního prefabrikátu v rozměrech dle specifikace. Doplněno je základní příslušenství potřebné pro kompletní montáž a vytmelení spojů. V příslušenství se nachází: UD profily na kotvení, ocelové natloukací hmoždinky, šrouby TN 25 mm, sádrový tmel a sklotextilní páska, kousky AL lišty, sádrokartonové

Při kompletní sadě je možné si vybrat výšku spuštění od stropu. Na základě této volby budou dodány boční sádrokartonové pásy v uvedené šíři,které budou sloužit k vytvoření vnitřního bočního lemu sádrokartonového stropu. Tyto pásy se upevní na UD profil kotven do stropu. Ze spodní strany se upevní další UD profily, které budou sloužit jako kotvení spodního prefabrikátu EasyBoard®.Horní strana bočního čela je po celém obvodě strojově upravená bez potreby další úpravy. Zalomení horní hrany je jen 25 mm, LED pás s AL lištou na chlazení je možné umístit hned za toto zalomení. Při výběru zapuštěných svítidel je třeba dávat pozor na jejich velikost a váhu. Velké otvory nebo těžké svítidla mohou poškodit celistvost sádrokartonového dekoračního stropu.

Prefabrikát je dodáván ve slepeném stavu jako jeden pevný kus. Jako doplňkový materiál je třeba použít jen UD profil, který se upevní ocelovými hmoždinkami do stropu. Po osazení na strop stačí přetmelit díry po kotvení,hrany svislých spojů a případné nerovnosti mezi prefabrikátem a křivým stropem.

DOPRAVA

Automatický systém objednávek je nastaven na výpočet dopravy pouze pro spodní prefabrikáty s výškou boční hrany 25 mm. Dopravu za jiné výšky bočních hran a kompletní příslušenství je třeba dohodnout vždy induviduálně. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Připravili jsme pro Vás jednoduchý montážní postup na dekorační sádrokartonový strop s nepřímým osvětlením po vnějším obvodě. Pro montáž je třeba použít spodní sádrokartonové prefabrikáty EasyBoard® a drobné základní příslušenství jako jsou hmoždinky, šrouby, sádrový tmel, UD a CD profily, akryl, sklotextilní pásku, kousek hliníkové lišty a tenké pásy sádrokartonu v šířce podle požadovaného spuštění rampy pod stropem..

Všechny sádrokartonové prefabrikáty jsou dodávány jako polotovary, které je třebaběhem montáže na místě mírně zkrátit nebo upravit. Na míru jsou vyrobeny pouze fixní části, které již není možné během montáže měnit. Aby byl námi nabízený systém variabilní pro každého zákazníka, vnitřní lemy určující spuštění od stropu, CD a UD profily je třeba zkrátit na potřebnou délku v závislosti na jejich zapuštění oproti vnější hraně dekoračního stropu. 

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením1.

Na strop je třeba vyměřit a upevnit UD profil po obvodu ze všechčtyř stran. Pro upevnění třeba podle druhu podkladu použít vhodnýkotvící materiál. Nesmíte zapomenout, že vnitřní lem být zapuště noproti vnější hraně světelné rampy. Zapuštění si můžete zvolit libovolně od 5 do 15 cm po celém obvodu.

2
Na UD profily upevníme pásy sádrokartonu šrouby TN 25.Šířka použitých pásů určuje zároveň i snížení světelné rampy od stropu.V případě zakoupení kompletní sady z naší nabídky jsou tyto pásy součástí balení. Ty je při montáži nutné zkrátit na požadovanou délku.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

3.
Na spodní hranu sádrokartonového pásu, který tvoří vnitřní lem rampy pro nepřímé osvětlení se našroubuje druhý kus UD profilu.Při šířce rampy více než 60 cm doporučujeme vložit příčné CD profilyve vzdálenosti každých 50 cm od sebe. Třeba dát pozor, aby nebyly vmístě plánovaných zapuštěných svítidel. 

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením4.

Vnější hrany vnitřního lemu a hlavičky šroubů před osazením spodního prefabrikátu přetmelíme a vybrousíme.Na roh doporučujeme použít výztužnou pásku nebo AL lištu a spoj mezi sádrokartonem a stropem přeakrylovat.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

5.
Na připravenou podkladní konstrukci upevníme šrouby TN 25 a spodní sádrokartonový prefabrikát EasyBoard®. Prefabrikát se šroubuje do obvodových UD i příčných CD profilů.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

6.
Hlavičky šroubů přepáskujeme a vytmelíme spoje bočních hran. V případe rampy větších rozměrů třeba přetmelit a přepáskovati všechny spoje jednotlivých dílců stropu

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

7.
Na závěr přebrousíme spoje a hlavičky šroubů. Před malováním doporučujeme podklad napenetrovat vhodným prvkemna sádrokartonovou konstrukci.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

8.
Také před malováním doporučujeme vyměřit a vyřezat otvoryna bodová svítidla. Pás pro nepřímé LED osvětlení je třeba osadit po namalování celého stropu.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

9.
Při stropech, které nelze vyrobit z jednoho kusu
sádrokartonové desky umíme připravit jednoduchý skládací plán, podle kterého lze snadno složit dekorační strop libovolných rozměrů.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

10.
Montážní postup je podobný jakomalého stropu, akorát sepoužije několik prefabrikátů s vyspravení jednou, dvěma nebotřemi vnějšími hranami.

11.
Na závěr se všechny spoje a hrany prefabrikátů přetmelí, přepáskují a vybrousí, jako u malého dekoračního stropu.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

12.
Jednoduše a rychle se tak připraví dekorační strop i do velké pokoje. 

čiara

prefabrikáty easyboard

hviezda hviezda hviezda hviezda hviezda

Prefabrikáty easyboard

Základní sádrokartonové prefabrikáty easyboard® si může každý zájemce pohodlně objednat přez naše interentové stránky, které obsahují širokou nabídku nejen sádrokartonových prefabrikátů, ale i dekoračních stropů, stěn nebo garnýží.

Zeptejte sa nás

 

 

easyboard kupón
Buďte první kdo se dozví o našich nejnovějších produktech a nabídkách! Přihlašte sa na odběru newsletteru .

Nebo se zaregistrujte jako zákazník a jako dárek na uvítaní vám dáme slevový kupon na 5%.